Pastelkowe opowieści w Bibliotece!

| Opublikowane w: Biblioteka, Klawkowo
Pastelkowe opowieści w Bibliotece!

6 i 7 listopada w Gminnej Bibliotece Publicznej odbyło się wydarzenie pt. “Pastelkowe opowieści”. To projekt Fundacji – ależ Gustawie, którego głównym celem jest poprawa dostępu do książek, wzmocnienie kulturotwórczej roli bibliotek.

Pierwszego dnia odwiedziły nas 5 i 6 latki ze Szkoły Podstawowej w Charzykowach. Po oswojeniu się z przestrzenią Biblioteki i jej księgozbiorem, naszym uczestnikom zaprezentowane zostały książki kontrastowe, a także sensoryczne. Gościem specjalnym była autorka książki "Pastelkowe bajeczki" Ewa Gałat, oraz jej pomocnik, czyli lalka teatralna typu muppet-Pastelek, którzy opowiedzieli Nam jak trudne jest wydanie książki, i jakie są poszczególne etapy produkcji.

Drugiego dnia odwiedziły nas dzieci z Charzyków, Klawkowa, Chojniczek i Brus! Przeprowadzone zostały warsztaty z zakresu sensoplastyki, na których uczestnicy stworzyli własne sensoryczne książeczki. Następnie kryształową limuzyną na spotkanie przyjechał Pastelek, który opowiedział o etapach powstawania książki.

Bardzo dziękujemy uczestnikom i prowadzącym, za zajęcia pełne energii!