Noc Bibliotek 2019

| Opublikowane w: Biblioteka
Noc Bibliotek 2019

Dnia 5 października obchodzona była Ogólnopolska Noc Bibliotek. W ramach tego wydarzenia przez cały rok można organizować różnego rodzaju wydarzenia. W Gminnej Bibliotece Publicznej w Charzykowach przeprowadzone zostały dwa wydarzenia w ramach Nocy.

Pierwsze spotkanie z czytelnikami miało miejsce 2 października. Odbyła się wtedy projekcja filmu familijnego „Ptyś i Bill”. Uczestnicy perypetie bohaterów przyjęli ze śmiechem i wzruszeniem. Bawiły się nie tylko dzieci, ale także towarzyszący im dorośli. Na koniec uczestnicy wykonali teatr cieni.

Drugie spotkanie miało miejsce  4 października. Odbyło się wtedy spotkanie autorskie z Panią Małgorzatą Wardą. Dowiedzieliśmy się skąd Pani Małgorzata czerpie inspiracje do swoich książek. Opowiedziała nam również, od jak dawna pisze i dlaczego zdecydowała się na poruszanie tak trudnych tematów w swoich książkach. Spotkanie, dzięki zaangażowaniu autorki i uczestników, minęło w przemiłej atmosferze. Pomimo tematyki książek p. Małgorzaty, w trakcie spotkania śmiechów i zaskoczeń było co nie miara.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i p. Małgorzacie za udział w pierwszej Nocy Bibliotek w naszej Bibliotece! Mamy nadzieję, że w przyszłym roku wydarzenie będzie równie dobrze przyjęte.

Poniżej fotorelacja z wydarzeń.