Poznajemy Zwierzaki!

| Opublikowane w: Biblioteka
Poznajemy Zwierzaki!

W środę, 3 lipca, w Gminnej Bibliotece Publicznej rozpoczęty został cykl zajęć dla dzieci pt. Twórcze Wakacje. Na pierwszym spotkaniu dzieci przywitały się z gościem biblioteki – leniwcem Zdzisławem, który przyjechał do nich specjalnie z Ameryki Południowej! Gość był miło zaskoczony, ponieważ dzieci wiedziały bardzo dużo o nim i jego gatunku, dlatego po poznaniu wszystkich i miłej pogawędce zmył się do domu. Dalej zajęcia prowadziła p. Agnieszka, która na podstawie książki „Poznajemy zwierzaki” Marka Wacława Judyckiego opowiedziała o zwierzętach tj. hipopotam, żubr, krecik, zebra, ryś. Dzieci wiedziały bardzo dużo nt. tych zwierząt, lecz dużo też się dowiedziały.

Głównym zadaniem zajęć było przygotowanie przez dzieci książki trójdzielnej. Rozdane zostały egzemplarze pustych książek, które dzieci musiały przygotować wg instrukcji, aby ze zwykłej książki powstała niezwykła historia!

Prace można podziwiać w siedzibie Gminnej Bibliotece Publicznej w Charzykowach do 10 lipca.