Warsztaty "Kto Ty jesteś..."

Warsztaty

Gminna Biblioteka Publiczna w Charzykowach od września realizuje warsztaty dla dzieci "Kto Ty jesteś..." w ramach projektu LEKCJE SZTUKI I WOLNOŚCI. Podczas zajęć w bibliotece dzieci poznały historię polskich symboli narodowych, co symbolizują biel i czerwień i dlaczego Mazurek Dąbrowskiego jest wyjątkową pieśnią. Pan Zygmunt Janowski pokazał uczestnikom warsztatów jak zmieniało się godło Polski na przestrzeni dziejów. Jak być patriotą dzieci dowiedziały się z książki Joanny Olech i Edgrada Bąka pt. "Kto Ty jesteś?" Zabawa z puzzlami pokazała, jak trzy państwa ościenne Austria, Rosja i Prusy przyczyniły się do wymazania Rzeczpospolitej z mapy Europy i na jak długo. Na zakończenie każdy wykonał pracę plastyczną, czyli: godło Polski oraz otrzymał dyplom "Małego Polaka". Warsztaty dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017 - 2022 w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa"

Zapisz siędo naszego newslettera!