Ferie w Bibliotece!

Podczas tegorocznych ferii zimowych Gminna Biblioteka Publiczna w Charzykowach zorganizowała cykl zajęć dla dzieci. Dzieci odwiedzając naszą Bibliotekę mogły wziąć udział min.:  w zajęciach plastycznych, teatralnych i czytelniczych. W pierwszym tygodniu lepiliśmy z gliny swojego ulubionego bohatera z książki. Pojawiła się „Ala Betka” autorstwa  Idy Pierelotkin, lampart z powieści fantastycznej „Zwierzoduchy” , czy Winter z powieści  „Kocie kłopoty grzecznego psa” Wojciecha Cesarza i Katarzyny Terechowicz.  Poznaliśmy również technikę plastyczną, jaką jest Decoupage. Na zajęciach teatralnych wykorzystując wiersze Dariusza Szmidta „następny proszę!” mogliśmy wcielić się w rolę pacjentów odwiedzających gabinet pana doktora. Dobrą zabawę zapewniły nam gry planszowe, a dużo śmiechu quiz i kalambury.

Drugi tydzień ferii rozpoczęliśmy od układania Pyssli, czyli wzorów z kolorowych koralików na specjalnej tacce. Na zajęciach teatralnych przenieśliśmy się w świat bajek i baśni. Przypomnieliśmy sobie przygody „Czerwonego Kapturka” C. Perrault, a później przy pomocy kukiełek odegraliśmy przedstawienie. Podczas głośnego czytania, wybraliśmy książkę Martina Widmarka i Heleny Willis pt. „Tajemnica biblioteki”. Główni bohaterowie tej szwedzkiej powieści kryminalnej to Lasse i Maja. Prowadzą oni małe biuro detektywistyczne, do którego właśnie wpłynęło zgłoszenie o kradzieży bardzo cennych książek z biblioteki. Czy bohaterom udało się rozwiązać tą zagadkę?! Zachęcamy do przeczytania książki! Ferie zakończyliśmy zajęciami plastycznymi, na których wykonaliśmy walentynkowe kartki, oczywiście z mnóstwem serduszek.

Serdecznie podziękowania kierujemy do mieszkanki Charzyków p. Ireny Ossowskiej, która współprowadziła zajęcia teatralne i z którą będziemy mieli okazję się jeszcze spotkać.

Zapisz siędo naszego newslettera!