Ferie w bibliotece! Spotkanie z pisarką Magdaleną Kiełbowicz

Szóstego lutego w ramach ferii zimowych, dzięki gościnności Zaborskiego Parku Krajobrazowego, odbyło się kolejne spotkanie z pisarką Magdaleną Kiełbowicz. Pani Magda jest pisarką tworzącą dla dzieci. Od wielu lat współpracuje z czasopismem Świerszczyk, dla którego pisze opowiadania i z kwartalnikiem Przekrój. Jest też autorką książki Huczy jak w ulu.

Tym razem zaprosiliśmy młodych czytelników na warsztaty z tworzenia Świerszczyka, najstarszego czasopisma dla dzieci w Europie. Pisarka opowiedziała dzieciom o tym, jak wygląda praca nad tworzeniem czasopisma oraz przeczytała swoje dwa, opublikowane wcześniej artykuły. Następnie zaprosiła dzieci do samodzielnego „redagowania” własnych świerszczykowych rubryk. Powstały wspaniałe opowiadania i ilustracje o czarownicy Irence, Kotku Mamrotku Super Zigns-ach, piłkarzach, śwince Peppie, kotkach i pieskach. Serdecznie dziękujmy pani Magdzie za bardzo interesujące zajęcia.