Ferie w bibliotece ! Spotkanie autorskie z Joanną Krzyżanek

30 stycznia, dzięki gościnności Zaborskiego Parku Krajobrazowego, gminna biblioteka zaprosiła najmłodszych czytelników z gminy Chojnice na spotkanie autorskie z Joanną Krzyżanek https://www.facebook.com/franciszka.kluska.94. Pani Joanna, autorka aż 79 książek dla dzieci, przeprowadziła z młodymi czytelnikami spotkanie literackie połączone z warsztatami kulinarnymi. W pierwszej części autorka opowiedziała dzieciom historię, jak postanowiła zostać pisarką. Podczas prezentacji zapoznała uczestników spotkania z Cecylką Knedelek oraz pozostałymi bohaterami książki pt. Rodzina Wafelków. W części warsztatowej dzieci własnoręcznie wykonały piękne i apetyczne waflowe postacie ulubionych zwierzątek, takich jak kotki, pieski, króliczki i inne. Na koniec przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcie oraz na odpowiedzi na nurtujące dzieci pytania, takie jak np. dlaczego w tytułach książek autorki znajdują się wyłącznie imiona dziewczynek?

Bardzo dziękujemy pani Joasi za fantastyczne spotkanie. Przy tak ogromnej liczbie uczestników, dorosła część grupy była pod ogromnym wrażeniem, w jaki sposób za sprawą magicznego słowa „wafelek” (i nie tylko) pani Joanna potrafiła  zapanować nad ponad czterdziestoosobową grupą rozbawionych dzieciaków.