Ogłaszamy konkurs grantowy na inicjatywy kulturalne

Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach zaprasza stowarzyszenia i grupy nieformalne  z gminy Chojnice do składania wniosków o dofinansowanie inicjatyw lokalnych o charakterze kulturalnym - związanych z promocją czytelnictwa. Całkowita pula środków to 30 000 złotych, maksymalna kwota dofinansowania - 15 000zł. Komisja Konkursowa wybierze min. 3 projekty, które otrzymają dofinansowanie. Dotacje mogą zostać przyznane na kompleksowe projekty obejmujące działania społeczno-kulturalne związane z książkami i czytelnictwem, m.in.:

- warsztaty i działania edukacyjno-animacyjne z obszaru kultury, ekologii, edukacji – w tym edukacji regionalnej,

- spotkania z autorami lub artystami, wykłady, prelekcje,

- wystawy, koncerty, performance, happeningi, występy teatralne.

Podstawą tych działań powinno być zaangażowanie mieszkańców gminy Chojnice – zarówno w charakterze odbiorców, jak i współorganizatorów wydarzeń.

Wnioski składać należy w terminie  od 1 lutego do 29 lutego 2024 r.

Nagrodzone projekty realizowane będą w terminie od 1 kwietnia 2024 r. do 1 października 2024 r.

Poniżej do pobrania:

Formularz wniosku