32 finał WOŚP w gminie Chojnice

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra nieprzerwanie od 1993 roku. W ciągu 31 finałów WOŚP  zebrała ponad 2 miliardy złotych, przeznaczając je na zakup specjalistycznego sprzętu dla szpitali. Przed nami 32 finał tego przedsięwzięcia. Sztab gminy Chojnice pod kierownictwem Edyty Barwiny przygotował bogaty program, m.in. konkursy, koncerty, zabawy i licytacje.

Pierwsze wydarzenie już w najbliższą niedzielę, 21 stycznia w Wiejskim Domu Kultury w Swornegaciach. Główna atrakcja to koncert muzyki big-beat z lat 60. w wykonaniu Włodzimierza Kubiaka. Będzie też kącik zabaw dla dzieci, odbędą się konkursy z upominkami rękodzielniczymi, a goście będą mogli liczyć na poczęstunek. Impreza potrwa od 11.00 do 14.00

link

26 stycznia (piątek) WOŚP zagra w Pawłowie. W programie przybliżenie idei akcji, foto-budka, warsztaty plastyczne i oczywiście zbiórka do puszek. Wszystkie te atrakcje czekają na uczestników w wiejskiej świetlicy, w godzinach od 9.00 do 12.00. Wolontariusze z Pawłowa będą prowadzić zbiórkę w okolicach kościoła  (przed i po mszy o godz. 9.00 i 10.30).

link

28 stycznia (niedziela) gminny WOŚP zorganizuje szereg atrakcji w Galerii Handlowej Brama Pomorza. Od 14.00 do 17.00  będzie tam można wziąć udział w warsztatach walentynkowych i warsztatach rękodzielniczych. Przewidziano też foto-budkę 360 stopni, wizytę wielkiego Białego Misia, konkurs poszukiwania serduszek i muzykę. Przez cały czas będzie tam można także wrzucać datki do puszek wolontariuszy.

Gminny finał WOŚP odbędzie się w Charzykowach w Ośrodku Wypoczynkowym Rejs. W programie, w godzinach od 15.00 do 21.00 konkursy z nagrodami, koncert, licytacje i niespodzianki dla dzieci.

link

Odprawa i spotkanie integracyjne wolontariuszy: 27 stycznia w domu kultury w Silnie, w godzinach od 11.00 do 13.00. Prócz omówienia regulaminu i wycinania serduszek będzie także konkurs z nagrodami i oczywiście okazja do wrzucenia datków do puszek.

Będzie się działo!