Wystawa rękodzieła inspirowanego lekturą

Wystawa rękodzieła inspirowanego lekturą

Gminna Biblioteka Publiczna w Charzykowach podsumowała projekt „Książki inspirują w każdym wieku”. W ramach tego zadania starsi mieszkańcy gminy Chojnice, skupieni wokół placówek GOK, przez kilka miesięcy tworzyli prace rękodzielnicze inspirowane lekturą. Wykonawcy mieli pełną dowolność – zarówno w doborze technik, jak i książek, będących natchnieniem do stworzenia pracy. Mogli tworzyć w grupach i pracować indywidualnie. W ten sposób powstało kilkadziesiąt prac, z których stworzono wystawę. Ekspozycję można oglądać w holu łączącym Urząd Gminy i Starostwo Powiatowe w Chojnicach (w godzinach funkcjonowania urzędów). Bohaterów i scenki z książek, które są tam prezentowane, wykonano w różnych technikach rękodzielniczych. Zobaczyć można m.in. całe „ZOO” Jana Brzechwy zrobione na szydełku, Koziołka Matołka wyrzeźbionego w drewnie, „Mit o powstaniu świata” namalowany na szkle, a nawet zająca wykonanego metodą origami, z wiersza „Przyjaciele” Ignacego Krasickiego.

W ubiegły poniedziałek odbył się wernisaż tej niezwykłej wystawy. Wszyscy wykonawcy spotkali się, aby obejrzeć efekty pracy innych grup i osób, wymienić doświadczeniami i być może zainspirować do kolejnych twórczych działań. Uczestnicy przedsięwzięcia otrzymali też drobne upominki i usłyszeli wiele ciepłych słów na temat swoich prac od gości wernisażu.

Mamy nadzieję, że wystawa prac rękodzielniczych zainspirowanych lekturą zachęci do sięgnięcia po książki. Być może będą to pozycje z tych zilustrowanych na ekspozycji?

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies!Korzystamy z ciasteczek wyłącznie, aby zapewnić właściwe funkcjonowanie strony oraz w celach statystycznych. Możesz w każdej chwili zmienić preferencje ciasteczek dla witryny w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Rozumiem