Czytanie pełne wrażeń - warsztaty z panią Darią Kwiatkowską

Czytanie pełne wrażeń - warsztaty z panią Darią Kwiatkowską

11 października odbyło się kolejne spotkanie Bibliotecznego Klubu Malucha. Tym razem warsztaty pod tytułem „Czytanie pełne wrażeń” poprowadziła pani Daria Kwiatkowska, aktorka Projektu 41. Z wielkim uśmiechem na ustach, kapeluszu i tajemniczą, śpiewającą walizką  pani Daria rozdała dzieciom "bilety do literatury". Prowadząca czerpiąc inspiracje z koncepcji czytania wrażeniowego pani Małgorzaty Swędrowskiej oraz korzystając z aktorskich umiejętności, rozbudzała dziecięcą  wyobraźnię czytając „Basię i taniec” Zofii Staneckiej. W naszej malutkiej bibliotece pani Daria przeplatając czytanie zabawą, gestem, dopowiadaniem, ruchem, a nawet tańcem flamenco pokazała, jak niesamowitą przygodą może być wspólne czytanie.

Podczas, gdy dzieci korzystały z uroków słonecznej i ciepłej jesieni, bawiąc się w gry integracyjne oraz tworząc kukiełki Basi i Janka, pani Daria poprowadziła również warsztaty dla rodziców małych czytelników. Prowadząca zachęciła rodziców do szukania oraz tworzenia twórczej przestrzeni z dziećmi, uświadomiła też, że czytanie może być pretekstem do lepszego poznania własnego malucha. Serdecznie dziękujemy za cudowne warsztaty i liczymy, że do zobaczenia!

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Kto stworzył Koziołka Matołka.”

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies!Korzystamy z ciasteczek wyłącznie, aby zapewnić właściwe funkcjonowanie strony oraz w celach statystycznych. Możesz w każdej chwili zmienić preferencje ciasteczek dla witryny w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Rozumiem