Noc Bibliotek 2023- spotkania z panią Zofią Stanecką

Noc Bibliotek 2023- spotkania z panią Zofią Stanecką

6 października w ramach Nocy Bibliotek, w Wiejskim Domu Kultury w Ogorzelinach oraz w siedzibie Zaborskiego Parku Krajobrazowego w Charzykowach, odbyły się spotkania autorskie dla najmłodszych czytelników z panią Zofią Stanecką. Pisarka jest autorką uwielbianej serii o Basi oraz „Czytam sobie”, „Tuli, tuli opowiada, kto gdzie mieszka” i wielu innych baśni, opowiadań i powieści.

Uczniowie klas 0-III ze Szkoły Podstawowej w Ogorzelinach poznali bliżej bohaterów książki „Lotta, czyli jak wychować ludzkie stado” oraz „Drań, czyli moje życie z jamnikiem”. Spotkanie uwrażliwiło ich na potrzeby zwierząt domowych i pokazało, jak ważne jest świadome budowanie  z nimi więzi. Pani Zofia pokazała również uczniom drogę od zwierzęcia do opowieści, czyli proces twórczy, jakim jest wykorzystanie znanych nam elementów do stworzenia fikcyjnej historii. Dzieci miały również okazję narysować wymyślonego, psiego bohatera.

Najmłodsi czytelnicy biblioteki, w siedzibie Zaborskiego Parku Krajobrazowego, dowiedzieli się od pani Zofii Staneckiej, co robią pisarki, czego potrzebują do pracy, jaka jest rola zmysłów i emocji w czasie tworzenia oraz, skąd biorą się pomysły i czy wylegiwanie się w wannie pomaga rozwinąć wyobraźnię  :) Autorka przedstawiła również krótkie, humorystyczne scenki teatralne z kukiełkami Basi i jej taty. Maluchy miały również okazję narysować, kim chciałyby być, gdyby miały nieograniczone możliwości.

Spotkania pełne śmiechu i radosnej atmosfery z panią Zofią Stanecką powstały w ramach projektu „Kto stworzył Koziołka Matołka”? realizowanego w oparciu o twórczość Kornela Makuszyńskiego.

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies!Korzystamy z ciasteczek wyłącznie, aby zapewnić właściwe funkcjonowanie strony oraz w celach statystycznych. Możesz w każdej chwili zmienić preferencje ciasteczek dla witryny w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Rozumiem