Teatrzyk z pudełka

Teatrzyk z pudełka

Za nami intensywny, dwudniowy „maraton warsztatowy”. Gminna Biblioteka Publiczna w Charzykowach zorganizowała dla pracowników i partnerów GOK zajęcia pn. „Kamishibai – niecodzienna odsłona książki”. Prowadzący warsztaty – Adam Walny nie ograniczył się tylko do przybliżenia wywodzącej się z Japonii techniki prezentacji tekstu i ilustracji za pomocą drewnianego teatrzyku. Dowiedzieliśmy się też, czym jest teatr salonowy i teatr narracji, jak można urozmaicić opowieść i jak skupić uwagę widza/słuchacza na przedstawianej historii. Poznaliśmy różne techniki i „sztuczki”, które można wykorzystać tworząc teatr w pudełku. Stworzyliśmy też (w podziale na grupy) teatr od podstaw – począwszy od wymyślenia scenariusza, poprzez budowę kartonowego teatrzyku, scenografii i rozrysowanie postaci, aż do wystawienia spektaklu.

Historie, które powstały podczas warsztatów zadziwiły nie tylko prowadzącego i widzów (oglądaliśmy swoje przedstawienia nawzajem), były też wielką niespodzianką dla samych twórców! Największym jednak zaskoczeniem okazał się fakt, że tworzenie teatru to równie wielka przyjemność (a może nawet większa?), jak oglądanie.

Poniżej przedstawiamy fotorelację z warsztatów. Niedługo pokażemy także krótkie filmiki prezentujące może nie najwspanialsze spektakle w technice Kamishibai, ale przede wszystkim radość, jaką może sprawić zabawa w teatr.

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies!Korzystamy z ciasteczek wyłącznie, aby zapewnić właściwe funkcjonowanie strony oraz w celach statystycznych. Możesz w każdej chwili zmienić preferencje ciasteczek dla witryny w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Rozumiem