Wizyta w Gminnej Bibliotece Publicznej w Charzykowach

Dzisiaj na zaproszenie pani Karoliny Zyglarskiej - Werner dzieci ze Świetlicy Wiejskiej z Angowic i Nowego Dworu odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Charzykowach.

Pani Karolina bardzo miło nas przywitała. Instruktorka przygotowała książki o tematyce żeglarskiej i każde dziecko mogło stworzyć własną żaglówkę oraz wypożyczyć książkę.

Pogoda nas nie rozpieszczała. Z pomocą pani Karoliny udało nam się odwiedzić pobliską Ochotniczą Straż Pożarną w Charzykowach.

Dzieci z bliska miały możliwość podziwiania wyposażenia jakim dysponują strażacy podczas swojej pracy. Każde dziecko mogło obejrzeć wóz strażacki od wewnątrz, a chętni mogli przymierzyć hełm i umundurowanie bojowe, można było również strącić pachołek strumieniem wody.

Dzieci wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę dotyczącą wielozadaniowej, odpowiedzialnej i pożytecznej pracy strażaka. Spotkanie odbyło się w sympatycznej atmosferze przy dźwięku syren strażackich. Po wszystkich atrakcjach poszliśmy na obiecane lody.

Dziękujemy za mile spędzony czas.