„Książki inspirują w każdym wieku” – konkurs rękodzielniczy

Gminna Biblioteka Publiczna w Charzykowach zaprasza seniorów z gminy Chojnice do udziału w przedsięwzięciu „KSIĄŻKI INSPIRUJĄ W KAŻDYM WIEKU”.

Zadaniem seniorów, którzy zgłoszą się do udziału w tym projekcie, będzie zobrazowanie za pomocą dowolnej techniki rękodzielniczej scenki z ulubionej książki (np. scenki wyhaftowane, namalowane na szkle, przestrzenni bohaterowie książek wykonani na szydełku lub z masy solnej etc.). Będą to mogły być zarówno prace zbiorowe, jak i indywidualne. Grupom zorganizowanym zapewnimy (w wyznaczonym zakresie cenowym) niezbędne materiały i drobne narzędzia rękodzielnicze. W miarę możliwości zorganizujemy też spotkanie z twórcą ludowym.

Udział w przedsięwzięciu należy zgłosić do 8 września, prace natomiast oddać do 30 września.

Prace uczestników wyeksponujemy podczas wystawy zorganizowanej przez GPB w Charzykowach – po wystawie zostaną one zwrócone wykonawcom. Przewidujemy też video i fotorelację wykonaną przez profesjonalistę oraz nagrody dla wykonawców najlepszych prac.

W ramach zadania dla przedstawicieli grup seniorów (1-3 osoby) zorganizujemy spotkanie „inspirujące” z Olgą Stelmach, która jako pierwsza w Polsce wyhaftowała książkę. Spotkanie odbędzie się 18 sierpnia, o godz. 11.00 w bibliotece w Charzykowach.

Po spotkaniu odpowiemy na pytania związane z udziałem w projekcie „KSIĄŻKI INSPIRUJĄ W KAŻDYM WIEKU”. Osobom, które nie wezmą udziału w spotkaniu, a będą chciały oddać prace na konkurs i  wystawę przekażemy wytyczne po zgłoszeniu udziału w przedsięwzięciu (po 8 września).

Prosimy o zgłaszanie się chętnych do udziału w projekcie charzykowskiej biblioteki poprzez  – e-mail adrianaw@gokchojnice.pl, lub telefonicznie 533343497 (do 8 września) oraz rezerwację miejsc na spotkanie z p. Olgą Stelmach (ilość miejsc ograniczona)  do 17 sierpnia.