Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej w Rabce-Zdrój- Czytelnik poleca

Dzień dobry!

Kilka dni temu  wróciliśmy razem z synem Ignacym  z Międzynarodowego Festiwalu Literatury Dziecięcej w Rabce-Zdrój.

O Rabce -Zdrój mówi się, że  to Miasto Dzieci Świata i zdecydowanie możemy potwierdzić!

Dowodem na to, są liczne atrakcje przygotowane dla dzieci (stałe i sezonowe).

Od pięciu lat uczestniczymy w Międzynarodowym Festiwalu Literatury Dziecięcej. Jest to jedyne, tak ogromne i dopracowane w każdym calu przedsięwzięcie , przygotowane z myślą o dzieciach.

Chociaż , przyznam szczerze- rodzice, babcie  i dziadkowie również przyjemnie spędzą tam czas.:)

Tegoroczna edycja festiwalu , jubileuszowa , obfitowała w bogaty program spotkań z autorami książek, ilustratorami, muzykami, artystami, studentami AGH.

Można było między innymi ,przygotować budkę fotograficzną z Martinem Widmarkiem, porysować

z Aleksandrą Krzanowską, porozmawiać między innymi  z Marcinem Szczygielskim,  Pawłem Beręsewiczem, Barbarą Gawryluk, przygotować rakietę i posterować łazikiem ze studentami z AGH Space Systems, wziąć udział w grze biznesowej z Bogusiem Janiszewskim,  pośpiewać, potańczyć, współtworzyć spektakl dla dzieci z Teatrem Rabcio, uczestniczyć w grze terenowej, w  zajęciach manualnych, konkursach i w wielu innych ciekawych wydarzeniach.

Organizatorzy Festiwalu starają się o dobrą atmosferę, ciekawe zajęcia,  nieocenione inspiracje i dbają o rozwijanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Dzieci wyjeżdżają z Rabki bardzo zadowolone

i rozkochane w czytaniu książek.

Podczas trwania Festiwalu prezentowana była wystawa prac dzieci pochodzących z Afryki, z Beninu, którym pomagają osoby pracujące w Fundacji Edu Afryka . Wszystkie prace wykonane były techniką Avovi Art i miały pomóc w zbieraniu funduszy na naukę dla wspaniałego , bardzo utalentowanego chłopca -Leonce'a.

Jeśli ktoś chciałby wesprzeć finansowo chłopca, to link podaję poniżej

Gorąco polecamy  wyjazd do Rabki-Zdrój w czasie trwania Festiwalu i nie tylko!:)

pozdrawiam serdecznie

Małgorzata Jędraszczyk

P.S. Wszystkim czytelnikom Gminnej Biblioteki Publicznej w Charzykowach polecam stronę Festiwalu, znajdziecie tam Państwo mnóstwo inspiracji .