Edukacja przyrodnicza z panem Michałem Konkelem

29 i 30 czerwca mieliśmy ogromną przyjemność uczestniczyć w warsztatach pod nazwą „Edukacja przyrodnicza w bibliotece - zioła dla zdrowia i urody” poprowadzonych przez biologa, przyrodnika, zielarza i  fitoterapeutę Michała Konkela. Pierwszego dnia warsztatów udaliśmy się na edukacyjny spacer, podczas którego, już po kilku metrach dowiedzieliśmy się, iż wokół nas rośnie całe mnóstwo ziół wartych naszej uwagi. Znalazły się wśród nich wspaniałe zioła lecznicze, kosmetyczne, a także takie, które z powodzeniem można wykorzystać kulinarnie. Kolejnego dnia, dzięki gościnności Zaborskiego Parku Krajobrazowego czekała nas praktyczna część warsztatów, podczas których okazało się, że wystarczy garść bodziszka cuchnącego i ocet, by stworzyć doskonały płyn pomocny w leczeniu trądziku, a proste połączenie niecierpka i smalcu daje idealny krem łagodzący wszelkie rany. Pan Michał opowiedział nam również, dlaczego zioła czasami nie działają i jakie popełniamy błędy podczas ich zbierania, przechowywania i spożywania. Obalił również kilka mitów dotyczących czystka, pokrzywy, czy rumianku i opowiedział o wspaniałych właściwościach adaptogenów. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem wiedzy pana Konkela i serdecznie dziękujemy za fascynujące spotkania.

Polecamy Państwu stronę internetową zielarza https://slowianskizielnik.pl/