Edukacja przyrodnicza w bibliotece – zioła dla zdrowia i urody

Zapraszamy na zajęcia przyrodnicze w Bibliotece! Na warsztatach prowadzący - fitoterapeuta Michał Konkel, omówi zasady pozyskiwania ziół – ich uczestnicy dowiedzą się, gdzie, kiedy, co i jak zbierać. Zapoznają się z preparatyką leków ziołowych, nauczą  się zasad przygotowywania syropów, nalewek, intraktów, maści, wyciągów olejowych... Dowiedzą  się, w jakich przypadkach zioła nie działają oraz, co zrobić, by tych sytuacji unikać.

Będą to zarówno warsztaty teoretyczne, jak i praktyczne - spacer w terenie oraz zajęcia warsztatowe - przygotowanie ziołowej "mikstury".