Mikołaj Tkacz- warsztaty ilustratorskie dla dzieci

Mikołaj Tkacz-  warsztaty ilustratorskie dla dzieci

W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek, 12 maja w Gminnej Bibliotece Publicznej w Charzykowach odbyły się dwa spotkania z ilustratorem Mikołajem Tkaczem, absolwentem Akademii Sztuki w Szczecinie, rysownikiem komiksowym i twórcą krótkich metraży. Dzięki realizacji projektu „Kto stworzył Koziołka Matołka?”opartego na tworczości Kornela Makuszyńskiego w warsztatach z tworzenia komiksu wzięła udział młodzież z klasy 7A ze Szkoły Podstawowej w Charzykowach oraz najmłodsi czytelnicy biblioteki. Uczestnicy zajęć po krótkiej prezentacji o początkach polskiego komiksu zapoznali się z tajnikami pracy rysownika i pod czujnym okiem pana Mikołaja przeszli do tworzenia swoich własnych historyjek.