TYDZIEŃ BIBLIOTEK - Spotkanie autorskie

Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach zaprasza na spotkania autorskie z Mariuszem Urbankiem -  pisarzem, publicystą, dziennikarzem. Jest on autorem wielu biografii m.in Juliana Tuwima, Leopolda Tyrmanda, Stefana Kisielewskiego, Jerzego Waldorffa, Władysława Broniewskiego, Jana Brzechwy i Kornela Makuszyńskiego.

I właśnie autorstwo tej ostatniej publikacji: „Makuszyński. O jednym takim, któremu ukradziono słońce” jest powodem, dla którego pisarz zagości w placówkach GOK. Wydarzenie jest elementem projektu „Kto stworzył Koziołka Matołka?” realizowanego w oparciu o twórczość Kornela Makuszyńskiego. Spotkanie z autorem biografii Kornela Makuszyńskiego rozpoczyna cykl działań popularyzujących twórczość autora „Przygód Koziołka Matołka”, „Awantury o Basię” i wielu innych utworów.

Spotkanie dla dorosłych odbędzie się 9 maja 2023 r.

w Gminnej Bibliotece Publicznej w Charzykowach - godz. 16.30