Ahoj piraci !!! - czyli ferie zimowe w bibliotece

16 stycznia w ramach ferii zimowych odbyła się również piracka gra w bibliotece. Pod dowództwem Kapitan Odważne Kolano i Kapitan Dzielna Pięść  piraci wykonali liczne zadania, ukryte w bibliotecznych zakamarkach. Mali kamraci zrobili pirackie czapki, stworzyli „żywy" statek, udało się im ujść z życiem podczas ataku rekinów, zaśpiewali piracki song „Płyną statki z bananami”,  stoczyli bitwę o statek i odnaleźli słodki skarb ukryty obok starej, czerwonej wieży.