Seniorzy z gminy Chojnice podsumowują projekt

Seniorzy z gminy Chojnice podsumowują projekt

Dobiega końca realizacja projektu „Skąd w ogrodzie się wzięło kaszubskie rękodzieło?”. Stowarzyszenie Akolada pozyskało na to zadanie dofinansowanie z ministerialnego Programu Aktywni+.

Dotacja została przeznaczona głównie na organizację warsztatów z zakresu rękodzieła. Seniorzy uczyli się podstaw rzeźbiarstwa, malowania na szkle, wyplatania i plecionkarstwa a także lepienia z gliny i tworzenia domków dla zapylaczy. Przedmioty, które wykonywali, miały służyć przede wszystkim do upiększenia ogrodów oraz nadania przydomowym posesjom wyglądu jak najbardziej zbliżonego do tradycyjnych wiejskich ogrodów. Seniorzy mieli również okazję do wycieczek, wyjazdów i wymiany doświadczeń.

Podsumowanie wszystkich działań miało miejsce w miniony czwartek, w domu kultury w Ogorzelinach. Prócz uczestników projektu, pojawili się też zaprzyjaźnieni seniorzy z Wysokiej i Cekcyna, samorządowcy, instruktorzy z GOK oraz prowadzący zajęcia twórcy.

Niewątpliwie największą atrakcją imprezy był występ grupy „Szpakowaci” działającej przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Cekcynie. Członkowie amatorskiego teatru zaprezentowali przedstawienie pt.: "Cudowne szaty króla”. Bajka dla dorosłych (bo tak aktorzy określili sztukę) była oparta na motywach baśni J. Ch. Andersena. Wyreżyserowana została  przez Andrzeja Chichłowskiego a scenariusz do niej napisała Monika Kosińska. Widowisko, choć oparte na motywach znanej wszystkim baśni, nawiązywało do czasów współczesnych i zawierało sporo ironicznych aluzji do otaczającej rzeczywistości. Zadowolona publiczność nie szczędziła braw, na koniec wspólnie śpiewając z aktorami piosenkę „Szła dzieweczka do laseczka”, której melodię aktorzy wykorzystali w przedstawieniu.

Po „części artystycznej” seniorzy, w świetnych humorach, przy kawie i cieście,  rozmawiali o wydarzeniach z projektu, ale też o zbliżających się świętach i planach na nadchodzący rok.

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies!Korzystamy z ciasteczek wyłącznie, aby zapewnić właściwe funkcjonowanie strony oraz w celach statystycznych. Możesz w każdej chwili zmienić preferencje ciasteczek dla witryny w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Rozumiem