Kleksografia u przedszkolaków

W ramach projektu „Znacie? To posłuchajcie!!” inspirowanego twórczością Jana Brzechwy, wybrałyśmy się na kolejne  lekcje biblioteczne do przedszkola „Leśna Kraina” w Charzykowach. Starsza grupa - Słowików dowiedziała się, jak wyglądała nietypowa lekcja kleksografii w „Akademii Pana Kleksa” oraz wysłuchała wierszyków „Zoo” Jana Brzechwy. Następnie do  przygotowanych wcześniej atramentowych kleksów (dziękujemy za to naszym wolontariuszom!) dzieci dorysowały własne historie, w ten sposób powstały dinozaury, niedźwiedzie, krokodyle, gekony, motyle, a nawet auta. Za pomocą farbki i słomki dzieci stworzyły również swoje własne, kolorowe kleksy. Malutkie Sówki, czyli grupa przedszkolna zgniatając na pół kartkę z naniesionymi na niej wcześniej farbkami wykonały za to przepiękne motylkowe kleksy. Kolorowe kleksy pojawiły się również na ubrankach małych przedszkolaków, liczymy więc na wyrozumiałość rodziców :) Serdecznie dziękujemy za kolejne bardzo miłe spotkania i do zobaczenia w bibliotece!