Charytatywny kiermasz książek dla Oliwki i Olka w ramach obchodów Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek

11 czerwca w ramach obchodów Ogólnopolskiego Święta Wolnych Książek, którego celem jest promowanie idei bookcrossingu,  na dziedzińcu przed biblioteką odbył się  charytatywny kiermasz książek. Każdy, kto wrzucił do puszki datek na rzecz chorych chojniczan ; Oliwki Stanke i Olka Cybulskiego mógł wybrać dowolną książkę  spośród 170 kilogramów lektur, czyli prawie 700 pozycji. Na czytelników czekały propozycje książek obyczajowych, romanse, powieści fantastyczne, kryminały, literatura faktu, bogato ilustrowane atlasy, książki  dla dzieci oraz  młodzieży. Książki pochodzą głównie z darów od stałych czytelników biblioteki, którym serdecznie dziękujemy!

Podczas  kiermaszu, dzięki Państwa hojności  udało się zebrać kwotę w wysokości; 1413,93 zł ., 2 euro, 5lip . Dziękujemy za Państwa ogromne serca i życzymy miłej lektury.

Zapraszamy również na kolejny charytatywny kiermasz książek, który odbędzie się 10 lipca, podczas koncertu charytatywnego  „W rytmie Warsa i Fogga”.