Dyskusyjny Klub Książki dla Dorosłych- spotkanie autorskie w Gdańsku

10 maja odbyło się niecodzienne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych. Czytelniczki z Gminnej Biblioteki Publicznej w Charzykowach wybrały się pociągiem do Gdańska na spotkanie autorskie z Agnieszką Pruską, zorganizowane przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku. Spotkanie z panią Agnieszką - autorką kryminałów, nie odbyło się w tradycyjnej formie, w bibliotece. Pisarka zabrała nas w „kryminalną” podróż urokliwymi ulicami Gdańska, gdzie toczyły się akcje jej powieści z serii Komisarz Barnaba Uszkier. Panie dowiedziały się od autorki, w jaki sposób zdobywała informacje dotyczące zbrodni, które kiedyś miały miejsce w mieście a zainspirowały ją do napisania książek, między innymi : „Spadkobierca”, „Literat” czy „Żeglarz”. Po drodze, wraz z pisarką, klubowiczki odwiedziły dwie filie WiMBP: Filię Gdańską, przy ulicy Mariackiej 42, gdzie o bibliotece opowiedział jej kierownik - Zbigniew Walczak oraz Bibliotekę pod Żółwiem, mieszczącej się na ulicy Św. Ducha 111/113. Na koniec spotkania bibliotekarki z WiMBP w Gdańsku zabrały uczestniczki spotkania do restauracji na poczęstunek. Panie z DKK dla Dorosłych w Charzykowach bardzo dziękują zorganizowanie przemiłego, przeciekawego i przesmacznego spotkania.