TYDZIEŃ BIBLIOTEK- spotkanie dla dorosłych z ilustratorem p. Arturem Nowickim

9 maja, w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Charzykowach odbyło się spotkanie warsztatowe dla dorosłych z panem Arturem Nowickim. Pan Artur zajmuje się ilustrowaniem czasopism i książek autorstwa znanych i cenionych pisarzy. Jest również autorem wielu różnorodnych projektów graficznych, między innymi picture booków. Uczestnicy na spotkaniu dowiedzieli się  wiele ciekawostek na temat twórczości Jana Marcina Szancera, ilustratora książek Jana Brzechwy, a także poznali tajniki pracy powstawania ilustracji do książek dla dzieci. Podczas spotkania dorośli mieli okazję spróbować swoich sił w rysowaniu. Ilustrator zaprosił do zabawy w kalambury, gdzie uczestnicy rysowali postacie ze znanych wierszy Jana Brzechwy a on zgadywał tytuły.

Spotkanie jest elementem projektu: „Znacie? To posłuchajcie” realizowanego w oparciu o twórczość Jana Brzechwy.