TYDZIEŃ BIBLIOTEK-warsztaty dla młodzieży z ilustratorem p. Arturem Nowickim

9 maja, w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Charzykowach odbyły się warsztaty twórcze dla młodzieży z panem Arturem Nowickim. Pan Artur zajmuje się ilustrowaniem czasopism i książek autorstwa znanych i cenionych pisarzy. Jest również autorem wielu różnorodnych projektów graficznych. Na spotkanie z ilustratorem przyjechały utalentowane dzieci, uczęszczające na kółko plastyczne w SP nr 1 w Chojnicach. Podczas warsztatów młodzież poznała twórczość Marcina Szancera, a także tajniki pracy powstawania ilustracji do książek dla dzieci. Młodzież pracowała z fragmentami wierszy Jana Brzechwy i korzystając z merytorycznego wsparcia i rad naszego gościa wykonała niesamowite, autorskie  ilustracje, z których powstał  imponujący kolaż.

Spotkanie było elementem projektu "Znacie? To posłuchajcie!!” realizowanego w oparciu o twórczość Jana Brzechwy.