Biblioteka Charzykowy- Spotkanie autorskie z dr Adamem Węsierskim

22 września w Gminnej Bibliotece Publicznej w Charzykowach, odbyło się spotkanie autorskie z dr Adamem Węsierskim, historykiem, autorem ponad pięćdziesięciu pozycji książkowych oraz około 200 artykułów. Autor opowiadał o swojej najnowszej książce "Sensacje i sekrety powiatu chojnickiego, sępoleńskiego i tucholskiego" , w której badania dotykają działalności organów bezpieczeństwa państwa na Pomorzu w latach 1945-1989 oraz sieci agenturalno- informacyjnej. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani szczegółami, zawartymi w książce,  takimi jak np. na jakich zasadach agenci byli rekrutowani i jaki był tego cel, czy w jaki sposób torturowani byli Ci, którzy nie chcieli pójść na współpracę zapraszamy do  biblioteki po lekturę. Niedługo ukaże się kolejna pozycja tego samego autora, dotycząca głównie naszego powiatu. Panu Adamowi dziękujemy za ciekawą prelekcję a uczestnikom spotkania za aktywne uczestnictwo w dyskusji.