Gminna Biblioteka Publiczna w Charzykowach- Narodowe Czytanie, 4.09.2021

4 września odbyła się dziesiąta, jubileuszowa edycja Narodowego Czytania. Akcja ma na celu popularyzację czytelnictwa oraz wzmacnianie poczucia narodowej tożsamości poprzez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury. W tym roku para prezydencka zaproponowała utwór Gabrieli Zapolskiej „Moralność Pani Dulskiej”.

Na terenie zielonym, przed Gminną Biblioteką Publiczną w Charzykowach, zgromadzeni mogli wysłuchać „na żywo” aktu trzeciego najpopularniejszego dzieła Zapolskiej w wykonaniu członkiń Dyskusyjnego Klubu Książki, sołtysa Charzyków - Jędrzeja Ilkowskiego, wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Charzykowach - Sylwii Kiedrowskiej i zaprzyjaźnionych czytelników biblioteki. Na gości czekał również quiz na temat sztuki oraz słodki poczęstunek.

Dziękujemy bardzo za współudział w tworzeniu tego wspaniałego wydarzenia.

Czytali dla Państwa:

Teresa Gliniecka- narrator

Sylwia Kiedrowska- Aniela Dulska

Małgorzata Greszler- Juliasiewiczowa

Bożena Borzyszkowska-Mela

Lucyna Pestka- Hesia

Sabina Stolpa- Tadrachowa

Salomea Schulz- Hanka

Jędrzej Ilkowski- Zbyszko

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania podcastu z wydarzenia oraz obejrzenia fotogalerii.