Wakacje w Bibliotece- Warsztaty pirograficzne, 6-7.07.21

W zeszłym tygodniu w Gminnej Bibliotece Publicznej w Charzykowach odbyły się warsztaty pirograficzne dla dzieci. Pierwszym etapem warsztatów było przygotowanie drewnianych deseczek: odrysowanie literek, wypalanie pirografem, polakierowanie. To zdanie okazało się dosyć trudne, trzeba było uważać, żeby się nie oparzyć, ponieważ narzędzie do wypalania było bardzo gorące, ale z tym zadaniem dzieci przy pomocy mam oraz babć poradziły sobie doskonale. Dla najmłodszych znaleźliśmy alternatywne zajęcie a mianowicie wycinanie i kolorowanie ulubionych postaci z bajek.  Kolejnym etapem było stworzenie krzyżówki na polbruku do scrabble i zabawa w plenerze wykonanymi dzień wcześniej deseczkami. Niestety pogoda pokrzyżowała nam plany i musieliśmy się przenieść do biblioteki, mimo tego zabawa była przednia, dzieci prześcigały się w wymyślaniu ciekawych słów do krzyżówki.