29.03.21 Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

29.03.21 Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

29 marca 2021r. odbyło się spotkanie online Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych. Panie tym razem zabrały się za lekturę Jaume Cabré pt.: "Wyznaję".

„Wielka powieść europejska” to trzymające w napięciu do ostatniej strony wyznanie miłosne i spowiedź człowieka starającego się przeniknąć istotę zła – w świecie i sobie samym. Historia chłopca dorastającego samotnie wśród książek, który musi zmierzyć się z rodzinnymi tajemnicami. Za sprawą osiemnastowiecznych skrzypiec zagłębia się w mroki dziejów hiszpańskiej inkwizycji i piekła dwudziestowiecznej Europy.
Czytelniczki przyznały, że książka była trudna w odbiorze, nie wszystkim podobał się styl narracji, „skakanie” autora w różne miejsca z przeszłości bez ostrzeżenia, czasami w połowie zdania. Zgodnie stwierdziły, że wcześniej takiej książki nie czytały. Musiały ją czytać powoli, w skupieniu. Bardzo pomocny w czytaniu powieści okazał się spis postaci (na końcu). Mimo to, uznały „Wyznaję” za książkę mądrą i ważną, która przenosi w niezwykłą podróż w nieznane i porusza odwieczny problem zła, z którym ludzkość zmaga się od zarania dziejów.

Klubowiczki ustaliły datę kolejnego spotania na 10 maja, a na lekturę do czytania wybrały  "Czarny zakon" Jamesa Rollinsa.

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry