Seniorzy z Gminy Chojnice zgłębiają wiedzę o ziołach

Seniorzy z Gminy Chojnice zgłębiają wiedzę o ziołach

W ramach projektu „Zioła i rutki na wszelakie smutki” realizowanego w 10 placówkach Gminnego Ośrodka Kultury w Chojnicach zakończyły się wyjazdy szkoleniowe do Zaborskiego Parku Krajobrazowego na zajęcia związane z zielarstwem.  Seniorzy uczyli się tam jak rozpoznawać i zbierać zioła. Pracownicy parku przekazali informacje gdzie znaleźć dane gatunki i jak je zbierać nie czyniąc szkody środowisku przyrodniczemu. Poznali też terminy zbiorów poszczególnych gatunków czy też informacje jakie części danej rośliny są przydatne i jak można je wykorzystać.

Seniorzy korzystają również z warsztatów z tradycyjnych form wykorzystania ziół na Kaszubach. Każdą placówkę odwiedzają specjaliści z dziedziny zielarstwa i przekazują wiedzę dotyczącą ziół w kaszubskiej kuchni, ziół w urodzie oraz ziół w tradycjach rękodzielniczych. Kolejne tematy warsztatów to zioła w obrzędach kaszubskich, kaszubska aromaterapia na które serdecznie zapraszamy uczestników projektu.

 

Projekt realizowany w ramach dotacji pozyskanej przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Chojnice AKOLADA z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

ASOS 2014-2020 RZĄDOWY PROGRAM NA RZECZ AKTYWNOŚCI SPOŁECZNEJ OSÓB STARSZYCH NA LATA 2014-2020

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies!Korzystamy z ciasteczek wyłącznie, aby zapewnić właściwe funkcjonowanie strony oraz w celach statystycznych. Możesz w każdej chwili zmienić preferencje ciasteczek dla witryny w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Rozumiem