Rozpoczynamy Tydzień Czytania Dzieciom!

Rozpoczynamy Tydzień Czytania Dzieciom!

30 maja rozpoczynamy obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Wydarzenie trwa do 7 czerwca. To największe doroczne święto w ramach, trwającej nieprzerwanie od 2001 roku, kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Gminna Biblioteka Publiczna w Charzykowach postanowiła zaproponować w ramach tego wydarzenia swoim małym czytelnikom książeczkę „Pastelkowe bajeczki” autorstwa Ewy Gałat. Pani Ewa wraz z Pastelkiem gościli w naszej Bibliotece w listopadzie 2019 roku (https://www.gokchojnice.pl/biblioteka/aktualnosci/8816/pastelkowe-opowiesci-w-bibliotece/), a spotkanie z nimi wywarło na uczestnikach (tych małych i tych dużych) ogromne wrażenie. Szczególnie, gdy Pastelek zajechał do nas kryształową limuzyną…

Książka, która Biblioteka otrzymała od autorów w darze, składa się z 7 opowiadań opartych na dobrze znanych legendach. Każdego dnia od 30 maja do 5 czerwca na YouTubie Gminnego Ośrodka Kultury (https://www.youtube.com/channel/UCrdAPxHhy7fULrXnENZSMvA) o godzinie 12:00 będzie publikowane odczytanie jednej z opowiastek. Do każdej czytanki będzie dodane zadanie do wykonania. Czasami będzie to zagadka, a innym razem rysunek, czy jeszcze coś innego ;). Dla wiernych małych widzów, którzy do 8 czerwca wyślą odpowiedzi na wszystkie zaprezentowane w filmikach zadania, czeka drobny upominek w Bibliotece. Odpowiedzi/zdjęcia należy przesyłać na adres mailowy: agnieszkad@gokchojnice.pl / karolinaz@gokchojnice.pl. W wiadomości należy dodać numer odcinka, Imię i Nazwisko dziecka udzielającego odpowiedzi oraz kontakt (adres mailowy/telefon).

Zachęcamy naszych milusińskich, aby do zabawy wciągnęli także rodziców, dziadków, rodzeństwo. Opowieści przez nas zaprezentowane spodobają się nie tylko najmniejszym czytelnikom, ale także tym większym!

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry