Rozpoczynamy Tydzień Czytania Dzieciom!

30 maja rozpoczynamy obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Wydarzenie trwa do 7 czerwca. To największe doroczne święto w ramach, trwającej nieprzerwanie od 2001 roku, kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Gminna Biblioteka Publiczna w Charzykowach postanowiła zaproponować w ramach tego wydarzenia swoim małym czytelnikom książeczkę „Pastelkowe bajeczki” autorstwa Ewy Gałat. Pani Ewa wraz z Pastelkiem gościli w naszej Bibliotece w listopadzie 2019 roku (https://www.gokchojnice.pl/biblioteka/aktualnosci/8816/pastelkowe-opowiesci-w-bibliotece/), a spotkanie z nimi wywarło na uczestnikach (tych małych i tych dużych) ogromne wrażenie. Szczególnie, gdy Pastelek zajechał do nas kryształową limuzyną…

Książka, która Biblioteka otrzymała od autorów w darze, składa się z 7 opowiadań opartych na dobrze znanych legendach. Każdego dnia od 30 maja do 5 czerwca na YouTubie Gminnego Ośrodka Kultury (https://www.youtube.com/channel/UCrdAPxHhy7fULrXnENZSMvA) o godzinie 12:00 będzie publikowane odczytanie jednej z opowiastek. Do każdej czytanki będzie dodane zadanie do wykonania. Czasami będzie to zagadka, a innym razem rysunek, czy jeszcze coś innego ;). Dla wiernych małych widzów, którzy do 8 czerwca wyślą odpowiedzi na wszystkie zaprezentowane w filmikach zadania, czeka drobny upominek w Bibliotece. Odpowiedzi/zdjęcia należy przesyłać na adres mailowy: agnieszkad@gokchojnice.pl / karolinaz@gokchojnice.pl. W wiadomości należy dodać numer odcinka, Imię i Nazwisko dziecka udzielającego odpowiedzi oraz kontakt (adres mailowy/telefon).

Zachęcamy naszych milusińskich, aby do zabawy wciągnęli także rodziców, dziadków, rodzeństwo. Opowieści przez nas zaprezentowane spodobają się nie tylko najmniejszym czytelnikom, ale także tym większym!