Szanowni Państwo,

w związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym pragniemy przypomnieć o obowiązku zgłoszenia obiektu hotelarskiego do Gminnej Ewidencji Innych Obiektów Hotelarskich prowadzonej przez Urząd Gminy w Chojnicach.

Zatem jeśli prowadzicie Państwo lub zamierzacie prowadzić działalność turystyczną obejmującą wynajem miejsc noclegowych, prosimy o zgłoszenie tego faktu do w/w ewidencji obejmującej tzw. inne obiekty świadczące usługi hotelarskie, w tym kwatery agroturystyczne.

Jeśli zechcą Państwo prowadzić działalność w swoim obiekcie używając nazwy zastrzeżonej jak
np.: hotel, motel, pensjonat, kemping (camping), dom wycieczkowy, schronisko młodzieżowe, schronisko, to w tym wypadku obowiązani jesteście Państwo złożyć stosowny wniosek
o zaszeregowanie do Ewidencji Obiektów Hotelarskich prowadzonej przez Marszałka Województwa Pomorskiego.

Nazwy rodzajów, jak i oznaczenia kategorii obiektów podlegają ochronie prawnej wynikającej z art. 43 ust.1  Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (Dz. U. z 2016, poz. 187).

Wydana przez Marszałka decyzja administracyjna lub uzyskane z Urzędu Gminy w Chojnicach  zaświadczenie o dokonaniu wpisu do ewidencji innych obiektów świadczących usługi hotelarskie służy celom informacyjnym, a także pozwala ustrzec się przed błędami potencjalnych klientów przy wyborze obiektu oraz ocenie poziomu świadczonych w nim usług.

 

Formularze zgłoszeniowe oraz  dodatkowe informacje  dostępne są  na stronach:

Gmina Chojnice: www.gminachojnice.com.pl, zakładka BIP, druki do pobrania

Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach: www.gokchojnice.pl , zakładka TURYSTYKA

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego Departament Turystyki:

www.dtp.pomorskie.eu, zakładka ZAŁATW SPRAWĘ-wnioski o zaszeregowanie obiektu hotelarskiego

 

Baza noclegowa

Baza noclegowa

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry