Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach ogłasza konkurs hafciarski

Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach zaprasza osoby dorosłe - mieszkańców regionów, gdzie haft kaszubski  jest naturalnym elementem lokalnego dziedzictwa ( Kaszuby, Bory Tucholskie) do udziału w konkursie hafciarskim: ETNO DESIGN.

Przedmiotem konkursu jest wykonanie prac hafciarskich wzorami kaszubskimi w dwóch kategoriach:

1. hafty kaszubskie na elementach strojów (również współczesnych) – pula nagród wynosi 4000zł

2. hafty kaszubskie na serwetach, obrusach, bieżnikach, etc. – tu pula nagród wynosi 1500zł.

Każdy uczestnik konkursu może oddać max 5 prac konkursowych

Prace konkursowe będą wykorzystane do opracowania zajęć edukacyjnych, wydawnictw i publikacji promujących haft kaszubski oraz  prezentowane na wystawie podsumowującej całość działań.

Prace konkursowe należy dostarczyć do siedziby GOK przy ul. Kościerskiej 10/2 w Chojnicach w terminie 0d 1 do 30 czerwca 2020r.

Regulamin konkursu i Karta Zgłoszeniowa do pobrania poniżej.

Konkurs jest elementem projektu: „MODA NA ETNO” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu EtnoPolska 2020

Karta zgłoszeniowa