Przejdź do treści Przejdź do menu głównego Przejdź do listy placówek

Wzruszają nie tylko swoją muzyką…

Wzruszają nie tylko swoją muzyką…

Zespół „Muzycy i Przyjaciele”, związany z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Chojnicach, po raz kolejny przystąpił do działań mających na celu  zbiórkę funduszy przeznaczonych na rehabilitację i leczenie chorych dzieci. Zarówno „muzycy”, jak i „przyjaciele”, czyli osoby zaangażowane w te przedsięwzięcia, zawsze przygotowują się perfekcyjnie do takich wydarzeń. W minioną niedzielę i poniedziałek  parafianie z Ogorzelin oraz Ostrowitego mieli okazję do udziału w  takich właśnie koncertach. W kościołach, podczas śpiewania kolęd zbierano pieniądze potrzebne na leczenie Macieja Kucmana i Nikodema Bilińskiego Meliszewicza. Pięknymi głosami zachwycały: Sylwia Mazur, Julia Łepek, Martyna Lica i Ola Hinc, a towarzyszyli im: Eugeniusz i Michał Ratkowscy, Wiesław Galikowski oraz Karol Ostrowski. Ten ostatni świetnie sprawdził się też w roli konferansjera oraz osoby zachęcaj do hojnych datków.

Muzycy zaprezentowali znane kolędy – śpiewane razem z uczestnikami, jak i mniej znane pastorałki i  piosenki świąteczne: m.in. Bóg się rodzi, W żłobie leży,  Kolędę Maryi, Maku ucieranie. Szczególnych wzruszeń dostarczyła słuchaczom pięknie wykonana piosenka Mario, czy Ty wiesz?, którą prowadzący zapowiedział, jako jeden z ulubionych utworów zespołu.  Kolędy i pastorałki wybrzmiały w nietypowych aranżacjach – można było usłyszeć dźwięki charakterystyczne dla folkloru góralskiego, ale też reggae i funky. Parafianie mogli też ocenić talenty swoich proboszczów – na dzwonkach kościelnych zagrał ks. Janusz Pawlak, dowcipnymi komentarzami zaś występy muzyków wzbogacił ks. Piotr Bekisch.

Członkowie zespołu „Muzycy i Przyjaciele” po raz kolejny zebrali zasłużone brawa – zarówno za piękny koncert, jak i wielkie serca. Dzięki nim mieszkańcy regionu mieli okazję do uczestniczenia w pięknym wydarzeniu muzycznym, pełnym ciepłych świątecznych emocji i wzruszeń.

Na brawa zasługują też uczestnicy obu koncertów – dzięki ich hojności  udało się zebrać kolejne kwoty niezbędne małym parafianom – konto Nikodema zasiliła kwota 2717,67zł, a konto Macieja 1900zł i 30 funtów.

Wszystkich, którzy chcieliby posłuchać kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu zapraszamy  11 stycznia po mszy świętej o 17.30 do Kościoła Matki Boskiej Fatimskiej. Tym razem Muzycy i Przyjaciele zagrają na rzecz Oliwki Stanke i Olka Cybulskiego.

Do góry

Strona używa plików cookies!
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Rozumiem