Inauguracja obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w gminie Chojnice

W ubiegłą sobotę Gminny Ośrodek Kultury "LETNIM KONCERTEM PATRIOTYCZNYM" zainicjował obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę w gminie Chojnice.

Koncert odbył się w Amfiteatrze Letnim w Charzykowach. Wystąpili soliści największych  scen operowych i estradowych w Polsce: Aleksandra Orłowska-Jabłońska – sopran, Łukasz Wroński – tenor oraz Adam Zaremba – baryton. Śpiewakom  towarzyszył dęty zespół kameralny pod batutą mjr Dominika Sierzputowskiego. Koncert poprowadził Ryszard Rembiszewski, który potrafił odpowiednio wyważyć anegdoty, wiersze patriotyczne oraz słowa pisarzy i wielkich osób, które przyczyniły się do odzyskania niepodległości  przez nasz kraj.

W programie blisko 2-godzinnego koncertu znalazły się znane polskie piosenki rozrywkowe i patriotyczne, m.in.: Zacznij od Bacha, Lubię wracać tam gdzie byłem,  Będziesz moją panią, Małe tęsknoty, Wolność, Nie dokazuj, Biały krzyż, Rozkwitały pąki białych róż, Jeszcze się tam żagiel bieli, Bądź moim natchnieniem, Bo z dziewczynami. Każda z piosenek była nagrodzona oklaskami, przez licznie zgromadzoną w amfiteatrze publiczność, której przybywało z każdą minutą koncertu. Rozbrzmiewające w całych Charzykowach dźwięki znanych i lubianych polskich przebojów, w doskonałej aranżacji i perfekcyjnym wykonaniu przyciągały z minuty na minutę coraz liczniejszą rzeszę słuchaczy.  Akcentem lokalnym był występ chojniczanki – nastoletniej Juli Kamińskiej, która zebrała burzę zasłużonych oklasków. Koncert zakończyło wykonanie piosenki „Póki Polska żyje w nas”, przez Adama Zarembę, z towarzyszeniem pozostałych dwójki wokalistów. Piosenka ta, wykonana na bis, na życzenie publiczności wzbudziła u wielu osób uczucia patriotyczne – na widowni pojawiły się biało-czerwone flagi.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa"

Fotorelacja: Olek Knitter