Przejdź do treści Przejdź do menu głównego Przejdź do listy placówek

Zakończyły się warsztaty chiropterologiczne w ramach projektu "Mów mi Nietoperz, przyjacielu!"

Zakończyły się warsztaty chiropterologiczne w ramach projektu

W ośmiu miejscowościach Gminy Chojnice zakończyły się warsztaty chiropterologiczne w ramach projektu „Mów mi Nietoperz, przyjacielu!”. Warsztaty te prowadzone przez specjalistę w dziedzinie ochrony nietoperzy p. Grażynę Sadowską okazały się wspaniałą okazją do poznania tej tak mało znanej grupy zwierząt. Uczestnicy warsztatów pod czujnym okiem chiropterologa obserwowały nietoperze w lasach, parkach czy nawet w budynkach gospodarczych. Dzięki rozstawieniu specjalistycznej siatki, dzieci mogły zapoznać się z takimi gatunkami jak: karlik większy, karlik malutki, nocek łydkowłosy, mroczek późny, borowiec wielki. Mieli oni niepowtarzalną okazję zobaczyć z bliska jak wygląda nietoperz, wysłuchać informacji na temat biologii, ekologii każdego z tych gatunków. Ponadto podczas warsztatów prowadzone były nasłuchy dźwięków echolokacyjnych nietoperzy. Nocne obserwacje nietoperzy przyczyniły się również do poznania innych gatunków zwierząt. Uczestnicy zaobserwowali m. in. puszczyka, ropuchę zieloną, płomykówkę. Nocna przygoda z nietoperzami się zakończyła, jednak przed dziećmi i młodzieżą z terenu gminy Chojnice kolejna propozycja. Mogą wziąć oni udział w konkursie na pracę plastyczną w ramach projektu „Mów mi Nietoperz, przyjacielu!”. Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie również pozostałe dzieci i młodzież poniżej załączamy regulamin konkursu.

Regulamin konkursu

Organizatorzy projektu pragną podziękować pracownikom Zaborskiego Parku Krajobrazowego za wsparcie merytoryczne, pomoc techniczną przy realizacji projektu.

Projekt „Mów mi Nietoperz, przyjacielu!” dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, i ze środków Gminy Chojnice.

Autor fotografii: Aleksander Knitter

 

 

Do góry

Strona używa plików cookies!
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Rozumiem