Konkurs „Kaszubska niezapominajka” rozstrzygnięty

Konkurs „Kaszubska niezapominajka” rozstrzygnięty

Wyłoniliśmy laureatów konkursu plastycznego pn. NIEZAPOMINAJKA KASZUBSKA. Celem konkursu było propagowanie przypadającego na 15 maja Dnia Niezapominajki, ale także budzenie wrażliwości na piękno przyrody i tradycji kaszubskich.

Na konkurs wpłynęło 91 prac. Tematem wszystkich są niezapominajki – zarówno te obecne w przyrodzie, jak i w kaszubskich tradycjach (hafcie). Techniki ich wykonania są bardzo różnorodne i ciekawe.  Prace konkursowe oceniono w czterech kategoriach wiekowych:  klasy 0-III SP, klasy IV-VI SP, klasy VI-VIII oraz młodzież i osoby dorosłe. Poniżej przedstawiamy listę laureatów:

Natalia Rolbiecka I miejsce

Karolina Rolbiecka I miejsce

Malwina Sreberska I miejsce

Mirosława Kiedrowska I miejsce

Zosia Wieczorek II miejsce

Magdalena Pestka II miejsce

Lena Erwart II miejsce

Paulina Wojtalewicz III miejsce

Maria Gnacińska III miejsce

Wiktor Spica III miejsce

Zuzanna Synak – wyróżnienie

Karina i Maja Błach - wyróżnienie

Każdemu uczestnikowi konkursu należą się gratulacje za artystyczne podejście do tematu i pomysłowość w wykonaniu pracy. Podziękowania kierujemy również do rodziców, opiekunów oraz nauczycieli za zaangażowanie, współpracę oraz pomoc udzieloną młodym artystom. W sposób szczególny gratulujemy zwycięzcom i osobom wyróżnionym – o szczegółach dotyczących odbioru nagród poinformujemy wkrótce.

Wszystkie prace, które wpłynęły na konkurs, można zobaczyć na wystawie w Centrum Handlowym Brama Pomorza w Lipienicach. Ekspozycja jest dostępna codziennie od godziny 15.00.

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies!Korzystamy z ciasteczek wyłącznie, aby zapewnić właściwe funkcjonowanie strony oraz w celach statystycznych. Możesz w każdej chwili zmienić preferencje ciasteczek dla witryny w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Rozumiem