Wystawa do oglądania i... słuchania (!)

Wystawa do oglądania i... słuchania (!)

Kończą się działania związane z projektem „ZIEMIANKI – POLKI – EUROPEJKI”, który Gminny Ośrodek Kultury realizował w nawiązaniu do społecznej i kulturalnej działalności kobiet z regionu chojnickiego z przełomu XIX i XX w.

Zwieńczeniem zadania była gala zorganizowana z okazji obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa, której towarzyszyła tematyczne wystawa. Na ekspozycji zaprezentowano plansze, pokazujące łączność pomiędzy działalnością dawnych aktywistek i współczesnych mieszkańców regionu.

Zachęcamy do obejrzenia prezentowanych poniżej plansz, na których można zobaczyć współczesne i archiwalne zdjęcia obrazujące działalność społeczną i kulturalną dawniej i dziś. Uzupełnieniem części wizualnej jest materiał audio – na nagraniach panie Genowefa Kotlęga i Sabina Stolpa czytają listy opracowane na podstawie materiałów dokumentujących pracę Koła Polek i Ziemianek z przełomu XIX i XX wieku oraz współczesnego Koła Gospodyń Wiejskich. Dzięki tym tekstom, można sobie uzmysłowić, jak wiele łączy obie grupy kobiet, pomimo ponad stuletniej różnicy czasowej.

Zachęcamy również do obejrzenia plansz wystawowych, które są obecnie prezentowane w Galerii Handlowej Brama Pomorza.

List z przełomu wieków - czyta Genowefa Kotlęga

List współczesny - czyta Sabina Stolpa

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies!Korzystamy z ciasteczek wyłącznie, aby zapewnić właściwe funkcjonowanie strony oraz w celach statystycznych. Możesz w każdej chwili zmienić preferencje ciasteczek dla witryny w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Rozumiem