„NIE WIDZISZ BO NIE PATRZYSZ”

„NIE WIDZISZ BO NIE PATRZYSZ”

W chojnickim muzeum otwarto nową wystawę czasową – „NIE WIDZISZ BO NIE PATRZYSZ”. W Bramie Człuchowskiej prezentowane są fotografie artystyczne autorstwa Marty Potulskiej. Artystka – fotografka, graficzka, projektantka wnętrz i wystaw, często współpracuje z naszą instytucją. Jej zdjęcia stanowią dokumentację wielu projektów Gminnego Ośrodka Kultury. Fotografie wykonane w ramach tych przedsięwzięć prezentują działania – wydarzenia artystyczne, warsztaty, zajęcia kulturalne…

Zupełnie odmienny charakter mają prace dobrane na pierwszą wystawę autorską M. Potulskiej. Jak przyznaje sama autorka, powstawały one latami – w różnych miejscach i okolicznościach. Część z nich inspirowana jest przyrodą, inne pokazują obrazy widoczne tylko w danym momencie. Fotografie przedstawione są w cyklach – autorka nie nadała im tytułów, pozostawiając to interpretacji widzów.

Wiele z prezentowanych prac powstało na terenie gminy Chojnice – na przykład podczas pobytu artystki w Swornegaciach. Zachęcamy do odwiedzenia wystawy – będzie ona prezentowana w chojnickim muzeum do końca maja. Mamy nadzieję, że do tego czasu, pomimo reżimu sanitarnego, każdy, kto chciałby zobaczyć artystyczne fotografie Marty Potulskiej, zdąży się z nimi zapoznać.

fot. Aleksander Knitter

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry