Przejdź do treści Przejdź do menu głównego Przejdź do submenu Przejdź do listy placówek

Żeglarska Gra Terenowa w Bibliotece!

| Opublikowane w: Amfiteatr Charzykowy, Biblioteka, Projekty realizowane
Żeglarska Gra Terenowa w Bibliotece!

XXII już edycja Festiwalu Piosenki Żeglarskiej w Charzykowach organizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach już za nami! Pierwszą z imprez, która odbyła się w ramach Festiwalu była Żeglarska Gra Terenowa, w której Gminna Biblioteka w Charzykowach również brała udział.

Nasze zadanie dla uczestników mogło wydawać się dziecinnie proste, lecz takie nie było. Każda z grup musiała ułożyć wieżę z kolorowych kubeczków, według konkretnego schematu. Na kubeczkach były naklejone literki, co po prawidłowym ułożeniu skutkowało odgadnięciem hasła do naszej Żeglarskiej Krzyżówki. Niestety nasi uczestnicy nie mieli łatwo, ponieważ kubeczki mogli przenosić tylko za sprawą gumek recepturek! Nie mogli używać rąk. Wydawać by się mogło, że ułożenie wieży z 5 lub 6 kubeczków będzie bardzo proste, ale obrócenie i odpowiednie opuszczenie kubków za pomocą gumek, już do najprostszych nie należy.

Dziękujemy wszystkim grupom za udział w grze i odwiedziny w naszej placówce.

PS. Kto z Was wiedział, że z Charzyków wypłynął pierwszy jacht? (słowa piosenki „Charzykowy Kolebką Żeglarstwa” autor: E. Świątek Brzezińska-Cielepa)

Do góry

Strona używa plików cookies!
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Rozumiem