Żeglarska gra terenowa – zapraszamy do Charzyków!

Żeglarska gra terenowa – zapraszamy do Charzyków!

Tradycyjnie już, dzień przed rozpoczęciem „Szant” w Charzykowach Stowarzyszenie Akolada oraz Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach zapraszają do wzięcia udziału w Żeglarskiej Grze Terenowej.

10 sierpnia (czwartek) w Charzykowach będzie się można zmierzyć z szeregiem wyzwań nawiązujących do yachtingu. Nie trzeba być jednak żeglarzem – zabawa odbędzie się na lądzie i przeznaczona jest dla wszystkich – zarówno dorosłych, jak i dzieci. Wystarczy stworzyć 3-8 osobową drużynę i w godzinach 16-17 zgłosić się do punktu startowego przy charzykowskim amfiteatrze.

Zarejestrowani gracze będą musieli odnaleźć 12 punktów zlokalizowanych w różnych częściach Charzyków i zaliczyć poszczególne etapy testu. Osoby, które wezmą udział w zabawie będą musiały rozwiązać szereg zadań dotyczących historii, kultury i tradycji żeglarskich w Charzykowach. Uczestnicy gry wezmą m.in. udział w lekcji budowy jachtów, zapoznają  się z podstawami alfabetu Mors’a, węzłami i tańcami żeglarskimi. Będzie też test sprawności i rozwiązywanie zadań dotyczących historii i przyrody regionu. Trasa zabawy to ok. 3km. Cała zabawa zakończy się koncertem szant, wykonywanych na żywo na pokładzie statku TUR.

Na tych, którzy pokonają trudy Żeglarskiej Gry Terenowej czekają upominki. Udział w zabawie jest bezpłatny.

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies!Korzystamy z ciasteczek wyłącznie, aby zapewnić właściwe funkcjonowanie strony oraz w celach statystycznych. Możesz w każdej chwili zmienić preferencje ciasteczek dla witryny w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Rozumiem