„Szaleństwa panny Ewy” w Charzykowach

„Szaleństwa panny Ewy” w Charzykowach

W miniony piątek, w Charzykowach, w plenerowym letnim kinie wyświetliliśmy film „Szaleństwa panny Ewy”. Produkcja z 1985r. z niezapomnianymi kreacjami Doroty Latos, Piotra Fronczewskiego i Emiliana Kamińskiego bardzo spodobała się charzykowskiej publiczności. Widzowie żywiołowo reagowali na dowcipne dialogi, z nostalgią oglądali „retro świat” marynarskich kołnierzyków i słomkowych kapeluszy i przede wszystkim śledzili poczynania Ewy Tyszowskiej. Ta szalona panna, swoją serdecznością i niewzruszoną wiarą w tryumf dobra powodowała, że życie ludzi wokół niej stawało się lepsze. Pełna optymizmu i radości opowieść sprawiła, że widzowie roześmiani opuszczali letnie „kino”.

Być może projekcja ta zachęci do sięgnięcia po powieści Kornela Makuszyńskiego, niezwykłe na czasy, w których pisarz żył i tworzył, gdzie bohaterkami są niezależne, energiczne i  przebojowe kobiety. Prócz „Szaleństw panny Ewy” polecamy też „Pannę z mokrą głową” czy „Awanturę o Basię”.

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies!Korzystamy z ciasteczek wyłącznie, aby zapewnić właściwe funkcjonowanie strony oraz w celach statystycznych. Możesz w każdej chwili zmienić preferencje ciasteczek dla witryny w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Rozumiem