„Krawiec Niteczka” podbił serca dzieci!

„Krawiec Niteczka” podbił serca dzieci!

Spektakl „Krawiec Niteczka” zgromadził w charzykowskim amfiteatrze komplet widzów. W przeważającej części byli to widzowie najmłodsi, ale dorośli też wyśmienicie się bawili na wydarzeniu, które Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach zorganizował w ramach zadania „Kto stworzył Koziołka Matołka?”. Opowieść o dzielnym krawczyku z krainy Tajdarajda wywołała niemałe poruszenie na widowni. Dzieci towarzyszyły głównemu bohaterowi w jego pracowni, wskazywały drogę podczas podróży, ostrzegały przed czarownicą  - śmiały się i zakrywały oczy ze wzruszenia i strachu. Przy okazji widzowie dowiedzieli się też, że każdy krawiec na świecie jest chudy, gdyż  musi przypominać igłę i nitkę…

Opowieść o skromnym chłopcu i jego wielkim sercu zachwyciła zarówno najmłodszych, jak i tych trochę starszych widzów. Aktorzy z teatru BAZA doskonale przekazali uniwersalną prawdę, że warto pomagać, a dobre uczynki zostają nagrodzone.

Przedstawienie, stworzone na podstawie bajki Kornela Makuszyńskiego „O tym, jak krawiec Pan Niteczka został królem” okazało się równie ciekawe dla odbiorców, co kilkadziesiąt lat temu, kiedy to jej autor stworzył ją z myślą o współczesnych mu dzieciach. W charzykowskiej bibliotece są też inne książki tego pisarza –zachęcamy do wizyty w wypożyczalni i wspólnego czytania!

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies!Korzystamy z ciasteczek wyłącznie, aby zapewnić właściwe funkcjonowanie strony oraz w celach statystycznych. Możesz w każdej chwili zmienić preferencje ciasteczek dla witryny w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Rozumiem