Tomasz Szwed odwiedził Charzykowy

Tomasz Szwed odwiedził Charzykowy

W gminnych świetlicach, pod patronatem charzykowskiej biblioteki, realizowany jest projekt „W książeczce płynie rzeczka, w książeczce szumi las…”. Zadanie jest oparte na książce dla dzieci Tomasza Szweda pt.: "Klinika małych zwierząt w Leśnej Górce". W nawiązaniu do treści książeczki, dla dzieci z podchojnickich wsi organizowane są różnorodne zajęcia o tematyce przyrodniczej.

Jednym z ciekawszych wydarzeń projektu był piknik muzyczny z autorem książki. Spotkanie odbyło się w Amfiteatrze Letnim w Charzykowach. Twórca „Kliniki małych zwierząt w Leśnej Górce” czytał fragmenty książeczki, śpiewał piosenki o bohaterach swoich opowieści i przeprowadzał dla dzieci gry i konkursy. Poprzez zabawne teksty przybliżał uczestnikom spotkania świat Borów Tucholskich – począwszy od drzew, na ptakach i ssakach kończąc. Dzieciom najbardziej spodobała się piosenka o bobrze, którą znały już wcześniej, z zajęć organizowanych w świetlicach.  Dużo śmiechu wywołał też fragment książeczki o spotkaniu kuny domowej z kuną leśną oraz  piosenka o kunach i efektach ich mięsnej diety…

Po występie Tomasza Szweda odbył się happening malarski przygotowany przez Martynę Sztupecką – Ryngwelską. Dzieci na specjalnych podkładkach stworzyły własnych bohaterów opowiadań.

Było wesoło, gwarnie i kolorowo – zapraszamy na kolejne wydarzenia, z książką w roli głównej.

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry

Nasza strona korzysta z plików cookies!Korzystamy z ciasteczek wyłącznie, aby zapewnić właściwe funkcjonowanie strony oraz w celach statystycznych. Możesz w każdej chwili zmienić preferencje ciasteczek dla witryny w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Rozumiem