Był film w Charzykowach, będą zajęcia dla dzieci

Miniony weekend upłynął mieszkańcom Charzyków i odwiedzającym tę miejscowość turystom w towarzystwie bohaterów wymyślonej przez Jana Brzechwę „Akademii Pana Kleksa”. A to za sprawą plenerowych pokazów adaptacji dwóch części książki tego słynnego bajkopisarza, które Gminny Ośrodek Kultury zorganizował w ramach projektu „Znacie? To posłuchajcie!!”.

W sobotę widzowie wspólnie z Adasiem Niezgódką poznawali tajemnicę szpaka Mateusza, uczyli się geografii i kleksografii a także reperowania chorych sprzętów od samego Ambrożego Kleksa.

W niedzielę natomiast udali się w niezwykłą podróż do krainy Bajdocji, odwiedzając też Przylądek Aptekarski, Abecję, Patetonię i wiele niezwykłych miejsc, które można odnaleźć jedynie na Mapie Wyobraźni.

Podczas projekcji filmów, wielu dorosłych widzów z sentymentem wspominało czasy dzieciństwa, kiedy to świat, stworzony przez Krzysztofa Gradowskiego, zachwycił ich magią, kolorami i muzyką. Niektórzy śpiewali wraz z królową Abą popularną do dziś „Meluzynę” czy wykonywaną przez marynarzy piosenkę „Cała naprzód ku nowej przygodzie”. Młodzież, która licznie pojawiła się na projekcji, skomentowała też filmy, mówiąc, że teraz już zrozumieli, skąd rodzice biorą powiedzonka typu „Skończyły się darmowe piegi” lub „Kto prowadzi? Pan Kleks – jasna sprawa!”…

Mamy nadzieję, że równie ciekawe okażą się kolejne propozycję, jakie GOK przygotował w ramach projektu „Znacie? To posłuchajcie!!”

5 lipca, od godziny 10.00, w bibliotece w Charzykowach odbędą się warsztaty „przędzenia liter” inspirowane lekcjami Ambrożego Kleksa. Warsztaty są skierowane do dzieci w wieku 6-12 lat. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują na nie zapisy (tel. do biblioteki 533343497).

Natomiast 7 lipca zapraszamy na spotkanie z autorem książek dla dzieci – Wojciechem Cesarzem. Ponieważ na spotkaniu pisarz będzie opowiadał o psach, które są też bohaterami jego książeczek, dodatkową atrakcją będą zajęcia z dogoterapeutką i jej czworonożnymi podopiecznymi. Spotkania autorskie odbędą się w Ogorzelinach (od godz. 11.00) i w bibliotece w Charzykowach (od godz. 14.00). Ze względu na ograniczone możliwości lokalowe na zajęcia w bibliotece obowiązują zapisy.

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny. Zapraszamy serdecznie!