Przejdź do treści Przejdź do menu głównego Przejdź do submenu Przejdź do listy placówek

Konkurs literacki rozstrzygnięty

| Opublikowane w: Projekty realizowane
Konkurs literacki rozstrzygnięty

30 października br. został rozstrzygnięty konkurs literacki zorganizowany w ramach projektu „Historia o tym, że nawet z kuchni drogi mogą wieść ku wolności”. Celem konkursu zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach było przede wszystkim zgłębienie wiedzy historycznej o osobach, wydarzeniach i miejscach związanych z odzyskaniem niepodległości na ziemi chojnickiej oraz kreatywna postawa wobec przeszłości z jednoczesną próbą odniesienia minionych wydarzeń do czasów nam współczesnych.

Konkurs skierowany był do osób dorosłych oraz młodzieży od 16 roku życia mieszkających na terenie całego kraju. Przedmiotem konkursu były prace literackie w dowolnej formie  o maksymalnej długości tekstu 3 strony formatu A4 w dwóch kategoriach:

a. Biografie działaczek z regionu chojnickiego – niepodległościowych i społecznych inspiracją do przemyśleń na temat różnych form walki o niepodległość.

b. Działalność Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Chojnice, jako spuścizna idei Zjednoczonego Koła Ziemianek.

Prace nadesłane na konkurs zostały ocenione przez Komisję w składzie: Justyna Rząska, Krzysztof Syngierski, Maria Eichler, Andrzej Lorbiecki.

Komisja konkursowa zdecydowała o następującym podziale nagród:

I miejsce: Paweł Wnuk Lipiński, Listy „Najdroższe siostrzyczki” i „Witaj kochana” - nagroda w wysokości 1000 zł;

II miejsce: Wioletta Winiarska, „One budowały Niepodległą Polskę. Niezwykłe kobiety z powiatu chojnickiego” – nagroda w  wysokości 800 zł;

III miejsce: Katarzyna Mróz, „Marianna Pestka. Próba rekonstrukcji biografii” – nagroda w wysokości 500 zł.

Wyróżnienie: Ewa Chrapkiewcz, „Dytyramb na cześć Władysławy Wolszlegier” – nagroda w wysokości 200 zł.

Z wymienionymi osobami Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach skontaktuje się poprzez pocztę  elektroniczną, z której zostały nadesłane prace. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Konkurs jest elementem projektu dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2020 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

Do góry

Strona używa plików cookies!
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Rozumiem