Przejdź do treści Przejdź do menu głównego Przejdź do submenu Przejdź do listy placówek

„Świat wodny Kaszub-Swornegacie”

| Opublikowane w: Projekty realizowane
„Świat wodny Kaszub-Swornegacie”

„Świat wodny Kaszub-Swornegacie”

Cel operacji: Zdanie wpisuje się w cel ogólny II LSR oraz jej cel szczegółowy II.3. Realizacja przyczyni się do promocji zasobów kulturowych obszaru tj. wsi Swornegacie, gm. Chojnice, poprzez organizację całodniowej imprezy plenerowej. Przeprowadzenie wszystkich zaplanowanych działań przyczyni się do przypomnienia i podkreślenia ogromnej roli rybactwa w życiu mieszkańców obszaru.

Opis operacji: Przedmiotem projektu jest realizacja całodniowej imprezy plenerowej – gry terenowej „TEST KASZUBA” opartej o zasoby kulturowe i przyrodnicze wsi Swornegacie                      z wątkiem przewodnim, którym jest świat wodny Kaszub. Odbywać się on będzie w miesiącu sierpniu na terenie wsi Swornegacie i jej okolic. Uczestnicy gry będą mieli za zadanie odnalezienie z pomocą mapy ośmiu punktów, które stanowić będą kolejne etapy gry. Każdy uczestnik gry wcieli się w postać Kaszuba, który będzie musiał rozwikłać 8 zagadek na temat regionu. Poszczególne punkty związane będą m in. z lokalnym rzemiosłem, rękodziełem ludowym, językiem czy kuchnią regionalną.

Całkowity koszt operacji: 20 614,20 zł w tym 17 500,00 zł finansowane ze środków Unii Europejskiej(ze środków EFMR – 14 875,00 zł.)

Do góry

Strona używa plików cookies!
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Rozumiem