Przejdź do treści Przejdź do menu głównego Przejdź do submenu Przejdź do listy placówek

W Charzykowach zagrali dla Oliwki i Olka

| Opublikowane w: Amfiteatr Charzykowy, Projekty realizowane
W Charzykowach zagrali dla Oliwki i Olka

W minioną niedzielę w charzykowskim amfiteatrze po raz czwarty odbył się koncert charytatywny „W rytmie Warsa i Fogga”. Koncert był zwieńczeniem projektu „ZagrajMY” promującego wolontariat, którego realizatorem było Stowarzyszenie Akolada wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Chojnicach.

Głównym motorem przedsięwzięcia była grupa „Muzycy i Przyjaciele” w składzie: Sylwia Mazur, Karol Ostrowski, Michał Ratkowski, Eugeniusz Ratkowski, Bartosz Werachowski i  Wiesław Galikowski. Muzycy zorganizowali koncert, zapewnili reklamę,  nagłośnienie i oprawę muzyczną, ale przede wszystkim zaangażowali w bezinteresowną pomoc dwójce chorych dzieci całą rzeszę ludzi – zarówno dorosłych, jak i najmłodszych mieszkańców regionu.

I tak dzieci i młodzież na zajęciach w bibliotece w Charzykowach przygotowały materiały promocyjne i zakładki do książek, które były wręczane wszystkim, którzy wrzucali datki do puszek wolontariuszy podczas koncertu w Charzykowach.  Młode wokalistki pod przewodnictwem Sylwii Mazur wystąpiły na scenie z piosenkami z repertuaru m.in. Krystyny Giżowskiej, Czerwonych Gitar, Grażyny Łobaszewskiej czy Zbigniewa Wodeckiego. Piosenkę tego ostatniego pt.: „Zacznij od Bacha” wykonał też Mariusz Paluch, choć na początku występu próbował swoich sił w zupełnie innym repertuarze…   Jak zwykle, nie zawiedli publiczności Darek Gańcza i Jacek Warsiński. Panowie, po występach zebrali gromkie brawa publiczności – zwłaszcza od swoich wiernych fanów, którzy na koncercie stawili się razem z nimi i prócz wsparcia wykonawców hojnie wsparli Oliwkę i Olka.

Brawami publiczność nagrodziła również wykonawczynie z DPS w Chojnicach, które razem z Dominikiem Madejem przygotowały piosenki w stylu retro, m.in.  „Kasztany” i „Na pierwszy znak”, nawiązujące do tytułu koncertu.

Koncert pozwolił na zebranie 3 346,47 zł, która w całości zostanie przekazana rodzicom Oliwki i Olka.

Wszyscy wykonawcy zapewnili też, że można na nich liczyć w kolejnych latach – organizatorzy wierzą też, że nie zawiedzie publiczność, rokrocznie licznie i hojnie wspierająca przedsięwzięcie muzyków i ich przyjaciół.  Bo, że zagrają w kolejnych latach nie należy wątpić – wystarczy przeczytać poniższy tekst…

 

Serduszko puka w rytmie cza – cza

Czy wszystkim rytm ten się opłaca?

Czy on pozwoli na zebranie

Pieniędzy tony? I oddanie

Kwot wielkich, których brak Olkowi

No i Oliwce – będą zdrowi!

Wystarczy tylko dwa miliony

Trzy albo cztery – tej mamony.

Czy je zbierzemy w tą niedzielę?

Czy nawet w rok to jest to zbyt wiele?

Czy rytm walczyka lepiej skrusza

Człowiecze serca, ludzkie dusze?

Nam obojętnie, my zagramy

Byleby zdążyć, radę damy

Koncertów może być i sto

Tylko wpłacajcie – ot i co…

„Projekt dofinansowany w ramach Funduszu AKUMULATOR SPOŁECZNY, ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego Program Fundusz Inicjatyw Obywatelskich”

Do góry

Strona używa plików cookies!
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Rozumiem